کپی رایتر یا نویسنده محتوا

کپی رایتر یا نویسنده محتوا، مسئله این است …

شما به کپی رایتر نیاز دارید یا نویسنده محتوا؟ مجموعه های مختلفی با من تماس میگرن و نیاز به کپی رایتر دارن، ازم میخوان توی کلاس هایی که برگزار میکنم اگر دانشجوی خوب و با استعدادی بود به اونها معرفی کنم، خیلی از این تماس ها به این جمله ختم میشه “این توضیحاتی که شما دادید، مربوط به کپی رایتر نمیشه و بیشتر شما نویسنده محتوا میخواین”

در واقع Copywriter و Content Writer یکی نیستن،
کپی رایتر شخصیه که دانش بازاریابی خوبی داره و متن های متقاعد کننده مینویسه برای اینکه مخاطب رو راضی به انجام کاری کنه، مثلا پر کردن فرم عضویت، برقرای تماس تلفنی و … ، کپی رایتر مشخص میکنه چه چیزی به چه کسی در چه زمانی و چطور بیان شه تا بیشترین تاثیر رو داشته باشه. از این ۴ مورد ۳ مورد اول دانش بازاریابی میخواد و ۱ مورد آخر دانش نویسندگی.
نویسنده محتوا ، بیشتر دانش نویسندگی داره و خوب بلده داستان نویسی کنه و یک موضوع رو شرح و بسط بده و از طرفی مخاطب رو آموزش بده و همراه کنه، در خصوص مشکلی که مخاطب داره متنی بنویسه و با زیبایی ادبی مخاطب رو همراه کنه، و برای اینکار توانمندی شبیه مهارت روزنامه نگاری نیاز داره.

در اکثر مواقع این دو از هم جدا نمیشن و باید با هم همکاری کنن، مثلا وقتی شما یک مطلبی نوشتید و کلی موضوع جالب انگیزناک رو توضیح دادید، در پایان میخواید مخاطب رو ترغیب کنید تا کتاب الکترونیکی شما رو دانلود کنه یا فرمی رو پر کنه، نیازه که مطلب با مهارت های نویسندگی محتوا نوشته بشه و بخش انتهایی با مهارت های کپی رایتینگ .

البته قرار نیست همیشه صاحب این مهارت ها ۲ فرد جدای از هم باشند، گاها یه شخص میتونه هر دوی این مهارت ها رو داشته باشه، از طریق بکارگیری این ۲ مهارت میتونید کاربر رو از تیتر تا انتها همراه کنید، با مخاطب در خصوص نیازها و درخواست هاش صحبت کنید، و به اون بخوبی نشون بدید که چطور نیاز اون رو میتونید رفع کنید و چرا شما گزینه مناسبی برای او هستید .

3 دیدگاه On کپی رایتر یا نویسنده محتوا، مسئله این است …

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی