پشت عکس های اینستاگرام

جای خالی نوشته های پشت عکس در اینستاگرام

اینستاگرام وارد روزمرگی زندگی شد و به طرز جالب یا بهتر است بگویم عجیبی رفتار عکس انداختن با موبایل را شکل داد، تحلیل های مختلفی از چرایی شکل گیری اینستاگرام کرده‌اند، اینستاگرام در فضای مناسب و زمان درستی ورود کرد و توانست خلاء هنرنمایی و خود ابرازی کاربران موبایل را پرکند …
اینستاگرام به نوعی پاسخگوی نیاز همیشه سرکوب شده خاطره نویسی است، و امروز با بی حوصلگی کاربر هم سازگار است، نیازی به نوشتن و زمان زیادی نیست، یک عکس و در بهترین حالت چندخطی نوشته و دکمه ای که بار ارسال کردن را بر دوش میکشد.

اینها و نظرات دیگری که برای چرایی گسترش اینستاگرام مطرح می شود هر کدام بخش های درست و غلط زیادی دارند، اما آنچه که بصورت شهودی هم میتوان دید این است که غذا پیش از آنکه به معده ما می رسد به حضور موبایل معرفی شده و به چشم دوستانمان می‌رسد. وقتی اولین برف پاییزی می‌بارد بی‌اختیار عکس گرفته و دوستانمان را در جریان حال و هوای اطرافمان قرار میدهیم و اتفاق مشابه دیگری که احتمالا در همین لحظه در ذهنتان مرور می شود.
این عکس انداختن و ثبت لحظه ها، علاوه بر شناخت بیشتر دوستان، میتواند دفترچه خاطراتی مصور باشد که هر از چندگاهی با مرور آن خاطرات زیادی را بیاد آوریم.

 

اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام

 

نوشته های پشت عکس
برای درک بهتر فضای عکس اگر سر حوصله عکس را در اینستاگرام منتشر کرده باشیم احتمالا از امکان درج موقعیت مکانی استفاده کرده ایم و اگر چندسال بعد هم به عکس برگردیم مشخص بودن فضا برای تداعی کردن خاطرات کمک زیادی میکند. در حالیکه اگر عکس های اینستاگرام خود را مرور کنیم تعداد کمی از عکس ها مکان مشخصی داشته و از این امکان اینستاگرام استفاده کرده اند. برای افرادی که من فالو میکنم  این تعداد در حدود ده درصد است.

 

وقتی عکس‌های غیردیجیتال را از عکاسی تحویل میگرفتیم معمولا قبل از اینکه در آلبوم جایی برایشان جفت و جور کنیم با خودکار پشت آنرا می‌نوشتیم

 

وقتی عکس‌های غیردیجیتال را از عکاسی تحویل میگرفتیم معمولا قبل از اینکه در آلبوم جایی برایشان جفت و جور کنیم با خودکار پشت آنرا می‌نوشتیم، نوشته ای مشابه این: سجاد، ۱۹ سالگی، خونه باباجون مهمانی افطار

در اینستاگرام مخاطب از خانواده و اطرافیان ما فراتر رفته و این افزایش مخاطبین یک عکس باعث شده است کپشن نویسی ها به سمت روایتگری های انتزاعی پیش   برود، پی نوشت گاهی جزئیات بیشتری از عکس را مطرح میکند، گاهی هم به روشن تر شدن مفاهیم انتزاعی مطرح شده در کپش کمک میکند، اما به فضا سازی موقعیتی که عکس در آن گرفته شده است چقدر کمک میکند؟

چندماهی است که سعی میکنم بجای پی نوشت یا پ.ن از پشت عکس یا پ.ع استفاده کنم و همان توضیحاتی را بنویسم که قبلا در پشت عکس‌ها مینوشتیم تا کمک کند در فضای عکس قرار بگیریم و درک کنیم عکس متوقف شده ی چه جریانی بوده است.

2 دیدگاه On جای خالی نوشته های پشت عکس در اینستاگرام

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی