دوپینگ

اینترنت ابزار دوپینگ بازاریابان در دنیا

در بازاریابی نوین موضوع همه چیز برای مشتری بیش از پیش مطرح شده است ، موضوعی که جذابیت کسب و کارها را دوچندان کرده و کار بازاریابان را چند چندان کرده است . بازاریابی سنتی یا سرد که در دنیا از آن با نام Cold Marketing یاد می کنند بدون شناخت مشتری و در نظر داشتن موقعیت ایشان به بازاریابی می پرداخت ، آنقدر تماس تلفنی ، ایمیل و شیوه های مختلف بازاریابی را بر روی مشتری آزمایش می کرد ، تا بالاخره فروشی اتفاق بیفتد . البته شاید هم نیفتد.

با این شیوه بازاریابی غریبه نیستیم ، چرا که تماس های تلفنی از بیمه، فارغ از اینکه شما خودروی شخصی دارید یا خیر ، پیامک های تبلیغاتی کاشت مو فارغ از اینکه شما چند سال دارید ، و یا ایمیل های تبلیغاتی فاجعه بار، فارغ از اینکه شما مرد هستید یا زن که محصولاتی را معرفی و عرضه می کنند و بعد از آن سریع نتیجه گیری کلی و جامع حاصل کرده که فلان شیوه بازاریابی جواب نمی دهد.
در مقابل بازاریابی سرد یا بازاریابی بدون شناخت مشتری، بازاریابی هوشمندانه قرار دارد ، که از آن با نام Smart Marketing یاد می کنند، این بازاریابی با شناخت مشتری اتفاق می افتد . اینکه مشتری چه شرایطی دارد؟ شرکتی که مشتری احتمالی ماست، چه تعداد پرسنل داشته و در چه زمینه ای کار می کند؟ نام و مشخصات مدیریت فروش چیست؟ و …

اینترنت ابزار دوپینگ بازاریابان در دنیاست . . .

در سال های نه چندان دور ، نمی توانستیم کلیک و کلیک و کلیک کنیم و تقریباً هر آنچه که اطلاعات از مشتری می خواستیم را بدست آوریم و همه ی آنچه قبل از بازاریابی نیاز داشتیم ، پیش چشمانمان باشد . در حقیقت این روز ها بهانه ای برای نداشتن اطلاعات درباره ی مشتریان؛پیش از بازاریابی وجود ندارد . تنها دلیلی که شنیده ام و هنوز هم نمی پذیرم ؛ این است که بازاریابان نمی توانند برای تحقیق وقت بگذارند و نمی توانند خود را به تحقیقات مشغول کنند ، این یک بهانه گیری ساده است ، چرا که در بازاریابی سرد ، درصد کمی موفقیت آمیز خواهد بود و درصد بیشتر آن عذاب آور است ، و همین بازاریابی سرد است که این ارزش بالای شغل بازاریابی را زیر سوال برده و به کاری از سر ناچاری تبدیل کرده است.

وب سایت مشتری ، دوپینگ اولیه شما …

وب سایت مشتری شما اولین اقدام آنلاین برای کسب اطلاعات می باشد؛ سایت را زیر و رو کنید و اطلاعات جامعی بدست بیاورید . در بررسی وب سایت مشتری احتمالی خود این نکات را در نظر داشته باشید.
یک ) حتماً بخش ” درباره ما ” را بصورت کامل و دقیق مطالعه کنید. چرا که معمولا در این بخش می توانید به اطلاعات کلیدی شرکت؛ تاریخچه؛ اهداف و فعالیت اصلی مجموعه پی برده و تا حدود زیادی اطلاعات کسب نمایید.

دو ) بخش مأموریت و چشم انداز را برای جهت گیری نحوه ی بازاریابی بررسی نمایید و از طریق این بخش متوجه خواهید شد که شرکت و مشتری شما به چه سمت و سویی می رود و می توانید پیشنهاد خود را با توجه به آن مطرح نمایید. همچنین می توانید از جملات بکار برده شده در این بخش برای قسمت ابتدایی ایمیل و یا تماس تلفنی خود استفاده کنید.

سه ) جستجو در سایت شرکت می تواند به اطلاعات دقیق تری شما را برساند. بطور مثال شما می توانید اطلاعاتی در خصوص مدیرفروش و یا راه تماس با ایشان بدست آورید. اگر وب سایت مورد نظر شما بخش جستجو داشت که از آن استفاده کنید و اگر فاقد بخش جستجو بود می توانید این کار را با Google انجام دهید . برای این کار کافیست ازفرمول زیر استفاده کنید:
آدرس سایتSite: “عبارت مورد نظر”
تیم نلسون ؛ مدیر بازاریابی McGraw-Hill می گوید ” مهم ترین چیزی که از وب سایت یک سازمان می فهمم این است که شرکت ها چطور خود را توصیف می کنند ، وب سایت هر مجموعه نشان دهنده ی این است که تمرکز کاری آنها بر روی چیست. همچنین نشانه ای از سطح شعور اینترنتی آنها به من می دهد که این بر نحوه ی استفاده از راه حل اثر می گذارد.”
منابع آنلاین دیگر ، برای دوپینگ کامل تر …

در اینترنت راه های مختلفی برای کسب اطلاعات در خصوص شرکت ها وجود دارد؛ پس حتماً لازم است کارشناسان بازاریابی، کارشناس فروش؛ مدیر فروش یا بازاریابی و یا هر عنوان دیگری که با فروش و عرضه کالا یا خدمات سرو کار دارند؛ قوانین جستجو در اینترنت را دانسته و یک جستجو گر حرفه ای باشند.
جستجوی نام افراد ؛ نام شرکت ؛ آدرس ایمیل و… بسیار کمک کننده است؛ اماّ شبکه های اجتماعی نظیر Facebook و Google+ به دلیل ارائه اطلاعات بیشتر و شخصی تر مفیدتر هستند. البته استفاده از linkedin را فراموش نکنید ، چرا که از طریق آن می توانید به آخرین شغل ها و سوابق افراد دست پیدا کرده و در تعاملات خود، به شیوه ای زیرکانه استفاده کنید.

یک مثال …

تصور کنید شما صاحب شرکتی در زمینه طراحی وب سایت می باشید ، برای بازاریابی و جذب مشتری روزانه هزار ایمیل بدون شناخت مشتری ارسال می کنید ، از این تعداد ، افرادی را به دلیل ارسال ایمیل ناخواسته شاکی کرده و فروش چندانی نیز حاصل نخواهد شد . حال تصور کنید ، بر روی شرکتی تمرکز کرده و از راه های گفته شده شناخت نسبی بدست آورده و یک ایمیل تبلیغاتی ارسال کرده اید ، اما در ایمیل نام شرکت را ذکر کرده، و بابت افتتاح شعبه جدید به ایشان تبریک گفته اید، بعد از آن به موضوع اهمیت طراحی وب سایت برای شرکت های معتبر صحبت کرده اید، تا ایشان را متقاعد به باز طراحی وب سایت نمایید.
استفاده از این ابزارها اطلاعاتی را در اختیار بازاریابان قرار خواهد داد که صاحبین کسب و کارها را شگفت زده خواهد کرد ، وقتی در ایمیل خود با تبریک شغل جدید مواجه هستید، یا میبینید شخص مقابل شما می داند طرفدار کدام تیم فوتبال هستید، قطعا شگفت زده خواهید شد، و اینترنت این ابزار را در اختیارتان قرار خواهد داد، کلیک، کلیک و کلیک کنید.

IT Port ، اسفند ۹۲

2 دیدگاه On اینترنت ابزار دوپینگ بازاریابان در دنیا

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی