فیس بوک

کی در فیس بوک Post بگذاریم ؟

مقالات زیادی وجود دارد که زمان های و روزهای مختلفی را بعنوان بهترین وقت برای ارسال پست در فیس بوک معرفی می کنند ، اما برخی از آنها ، با دیگری تداخل داشته و صحبت های یک مقاله ، گفته های مقاله ای دیگر را نفی می کند ، و از آن عجیب تر اینکه بسیاری از آنها با تجربیات شخصی من هم تداخل دارند و همین تناقض ها باعث شد ، این مقاله را بنویسم . البته در بازاریابی اینترنتی این موارد بسیار دیده می شود و در ادامه دلیل آنرا خواهم گفت .

اگر واقعا از خواندن این مقاله ، قصد اکتشاف بهترین زمان برای پست های فیس بوک را دارید ، ادامه نداده و به سراغ کار دیگر یا مقاله ای دیگر بروید ، چرا که در نهایت قرار است بگویم نسخه واحدی برای این موضوع وجود ندارد ، و نمیتوان زمانی را زمان مناسب اعلام کرد ، چرا که بر اساس نوع کسب و کار ، مخاطبین و … این موضوع متفاوت است .

اما این تمام ماجرا نیست ! ، چرا که با همه ی این تفاوت ها ، کاربران فیس بوک رفتارهای مشابهی نیز باهم دارند ، می توانید از این رفتارهای مشابه ، و اینکه معمولا افراد چه ساعاتی در فیس بوک هستند استفاده کرده و پست های خود را ارسال کنید ، اما در کنار آن با کمی تلاش بیشتر ، و تفکر هوشمندانه و خلاقانه می توانید بهترین ساعت برای کسب و کار خود را بیابید .

کشف این زمان زمانی اهمیت پیدا می کند که نیمی از مشاهدات یک پست ، در ۳۰ دقیقه ابتدایی پس از انتشار آن اتفاق می افتد !

فعالیت ۱ : مخاطب شما چه کسانی هستند ؟
برای اینکار فیس بوک کار شما را آسان کرده ، کافیست به بخش Facebook Insight در تنظیمات page خود مراجعه کرده و در بخش Like ، جنسیت ، بازه سنی ، محل اقامت و … که مشخصاتی از مخاطبین Page شماست ، را مشاهده نمایید .
توصیه می کنم قبل از اینکار ، خودتان حدس بزنید و سپس اقدام کنید ، تا ببینید چقدر حدس شما با واقعیت تفاوت دارد .

فعالیت ۲ : فکر کنید که مخاطبین شما در روز چه می کنند ؟
الان شما مشخصاتی از مخاطبین Page خود دارید ، پس می توانید تا حدودی زندگی و برنامه یک روز آنها را تصور کنید ، آیا از ساعت ۹ الی ۱۷ کار می کنند ؟ دانشجو هستند ؟ و …
این موضوع کمک بزرگی برای شماست ، تا بهترین زمان برای ارسال پست را استخراج کنید .

فعالیت ۳ : از آموخته ها استفاده کنید .
حال که شناخت شما از مخاطبینتان بیشتر شد ، از اطلاعات بدست آمده استفاده کنید و پست های خود را متناسب با ایشان ارسال کنید . ساعت های مختلفی را که پیش بینی می کنید بیشترین مراجعه را داشته باشید ، امتحان کنید ، نتایج را نوشته و ارزیابی کنید تا بهترین زمان را برای اینکار بدست آورید . از این طریق است که می توانید در بازاریابی شبکه های اجتماعی گامی به جلو رفته و اطلاعاتی ارزشمند را بعنوان ارزش افزوده داشته باشید .

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی