حرفه ای ها

حرفه ای ها ، آهسته و پیوسته اند

این روزها کسانی را می بینیم که هوش و استعداد خیلی خوبی دارند ، اما کاری برای خود نکرده اند ، دریایی از اطلاعات دارند ، اما بکارشان نمی آید ، نگاه هایی متفاوت به مسائل دارند ، اما صرفا دارند ، و بسیاری از داشته هایی که صرفا داشته است ، امروز یک کار می کنند و فردا کاری دیگر و قطعا پس فردا هم همین داستان ادامه دارد .
حرفه ای ها ، آهسته اند ، بله ، آهسته اند ، حرفه ای ها آنقدر تند و سریع نیستند که خیلی از چیزها را در مسیر از دست دهند ، آنقدر سریع نیستند که بسیاری مسائل و موارد را نبینند و عبور کنند ، حرفه ای ها چشم های بازی دارند و آهسته می روند ، تا همه ی اطراف را دیده و تصمیمی شایسته و کاری بزرگ انجام دهند ، و همین است که پیوسته اند ، چرا که جذابیت در راه هاست ، در مسیر است ، همان جمله کلیشه ای تکراری که از مسیر باید لذت برد . اما واقعیت است ، چه کلیشه ای باشد ، چه نباشد ، درست است . و این درستی آن است ، که عده ای را حرفه ای و عده ی دیگر را ناکام می کند .

انسان ناکام نباید بود ! چرا که حرفه ای شدن آسانتر از نشدن آن است ، کسانی که حرفه ای نیستند ، هر روز باید در شاخه های مختلف بیاموزند ، و تجربه کسب کنند ، و باز تکرار یادگیری ، تجربه ، شکست ! ، اما افراد حرفه ای در مورد یک موضوع خاص هر روز می آموزند ، تجربه می کنند و آماده پیروزی می شوند ، مثالی بزنم که ماجرا ساده تر شود ، تصور کنید میخواهید یک طراح وب سایت برتر شوید ، کافیست نگاه خود را عوض کرده و در این مسیر حرکت کنید ، هر روز فقط یکساعت در این خصوص مطالعه کنید ، ۳ سال بعد شما چه کسی خواهید بود ؟ متخصصی که بیش از ۱۰۰۰ ساعت در زمینه طراحی وب سایت مطالعه کرده است ! ، به نظرتان چند نفر در ایران این میزان مطالعه درباره طراحی وب سایت داشته اند ؟ پس شما با یک برنامه نسبتا ساده ، با یک ساعت در روز ، ظرف ۳ سال مطلع ترین فرد در زمینه طراحی وب سایت خواهید شد .

البته صرفا با مطالعه نمیشود حرفه ای و متخصص شد ، لازم است تجربه کنید ، و حتی شکست بخورید ، اما راه پیچیده ای برای حرفه ای شدن ،وجود ندارد ، کافیست آهسته و پیوسته بود ، این فرمول نگاه را تغییر می دهد ، و باعث می شود کم کم نگاهی حرفه ای پیدا کنید ، و همه چیز را از دید یک متخصصی ، یک حرفه ای ، یک انسان متفاوت و هدفمند نگاه کنید ، حرفه ای ها ، ساختار ذهنی حرفه ای دارند ، حرفه ای ها ، حرفه ای هستند .

نشریه وب (مجتمع فنی تهران) – یادداشت – اسفند ۹۲

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی