بازاریابی محتوا

برای بازاریابی محتوا، راهکار دست دوم جواب نمیدهد…

خبر بدی دارم، برای بازاریابی محتوا نسخه واحدی وجود نداره، قبل از اینکه قضاوت کنید و در موافقت یا مخالفت این جمله فکر کنید، یک مثال میزنم :

تصور کنید که یک مجموعه ای بنام الف در زمینه فروش کیک و شیرینی فعالیت می کند، این مجموعه در شبکه های اجتماعی حضور داشته، وب سایت خوبی دارد و توانسته فروش خوبی از فضای مجازی بدست آورد، مجموعه دیگری بنام ب هم در زمینه فروش کیک و شیرینی فعالیت دارد، در شبکه های اجتماعی حضور چندانی نداشته و وب سایتی هم ندارد، اما فروشگاه فیزیکی آن فروش خوبی داشته و مشتریان راضی کننده ای برای صاحب آن دارد . هر دوی این فروشگاه های الف و ب میزان فروش برابری دارند و در یک صنعت کار می کنند، اما آیا می توانند از یک استراتژی برای بازاریابی محتوای خود استفاده کنند ؟

تمام هدف بازاریابی محتوا این است که محتوایی متناسب با شخصیت برند را به مخاطب برساند، هر شرکت اهداف، هویت و ارزش خاص خود را دارد، و در یک کلمه شخصیت خاص خود را دارد، به همین جهت استراتژی محتوا شرکت به شرکت و مجموعه به مجموعه متفاوت است.

مخاطبین طرفدار و مشتری شخصیت برند شما و احساسی هستند که در هنگام استفاده از محصولتان به آنها تقدیم میکنید، از این احساس و هویت در تولید محتوای خود بهره برده و تمامی کانال های ارتباطی خودتان را متمرکز این هویت و شخصیت نمایید .

استراتژی محتوا ، استراتژی تبلیغات نیست

خیلی از مجموعه ها با بازاریابی محتوا همانطور رفتار می کنند که با تبلیغات ! اما واقعیت اینجاست که مشخص کردن ۲ پست در روزهای فرد، یک اینفوگرافیک در روزهای زوج و غیره تمام بازاریابی محتوا نیست بلکه بخش کوچکی از آن است . ممکن است شما خوش شانس باشید و استفاده از راهکارهای دست دوم هم برای کسب و کار شما جواب دهد، اما قطعا این تاثیر بلندمدت نخواهد بود .

2 دیدگاه On برای بازاریابی محتوا، راهکار دست دوم جواب نمیدهد…

  • من فکر می کنم ما حتی در حوزه تبلیغات هم نمی تونیم یک نسخه برای دو تا شرکت که در یک اسکیل هستن و در یک صنعت و یک نوع کار و خلاصه همه چی به هم شبیه هم باشن طراحی کنیم. اساسا طراحی و تدوین هر نوع استراتژی در هر بخشی چه تبلیغات ، چه بازاریابی محتوا و انواع دیگر چه فروش و … ما نمی تونیم یک نسخه واحد برای دو شرکت کاملا مشابه طراحی و تدوین کنیم

    مرسی از شما

    • امیرحسین، ممنون از اینکه کامنت گذاشتی، کاملا با نظرت موافقم و نسخه ی واحد برای کسب و کارهای متفاوت جواب نمیده یا شاید به سختی جواب بده 😉

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی