SEM

در باغ سبز موتورهای جستجو ، سبزتر از ایمیل و شبکه های اجتماعی است …

جستجوی واقعی در موتورهای جستجو ، هنوز بیشترین مخاطب را به وب سایت ها روانه می کند ، و ایمیل در چهار سال اخیر توانسته رشد زیادی داشته و بعد از جستجوی واقعی – Organic Search- بیشترین مخاطب را راهی وب سایت نماید . این ها نتایج آخرین تحقیقاتی است که توسط Custoraانجام شده است .( این مطالعه در بین ۸۶ خرده فروش آمریکا ، در ۱۴ صنعت مختلف ارزیابی شده است .)


در تمامی این آمار ها از عبارت Organic Search استفاده شده است ، به معنی جستجوی واقعی ، یعنی عبارتی که کاربر جستجو کرده و شما مطلبی دقیقا متناسب با جستجوی کاربر در وب سایت خود موجود دارید . احتمالا شما نیز با این موضوع برخورد کرده اید که در هنگام جستجو ، سایت هایی نیز نمایش داده می شوند که ارتباطی با موضوع شما نداشته و صرفا با ترفندهایی توانسته اند شما را به سایت خود بکشانند ، اینگونه جستجو ها ، تقلبی یا Fakeهستند و همواره در چنین مطالعات و آمارهایی از عبارت جستجوی واقعی استفاده می گردد و تنها جستجوهای واقعی و ارجاع شدن های آنها مورد شمارش و ارزیابی واقع می شوند .
جستجوی واقعی بعنوان بهترین کانال ارجاع مشتری ، ۱۵٫۸% از ارجاعات را بخود اختصاص داده است ، و ارجاعات تبلیغات پرداخت در ازای کلیک ، ۹٫۸ % و بعد از آن ایمیل با ۶٫۸ % جایگاه بعدی را دارند . مطابق همین تحقیقات حدس شما در خصوص فیس بوک و توییتر چیست ؟ فکر می کنید با توجه به اینکه فیس بوک در امریکا ، استفاده زیادی شده و برای کسب و کارها نیز یکی از ملزومات به شمار می آید ، چه درصدی از مراجعات را مدیون فیس بوک و توییتر هستند ؟
بسیار جالب است ، وقتی مشاهده می کنید فیس بوک تنها ۱٫۷ % و توییتر ۰٫۱% از مراجعات را به خود اختصاص داده اند .

e1

ارزش مشتری (Customer Lifetime Value) :
مشتری با بیشترین ارزش ماندگاری و ارتباط بلند مدت – CLV- از طریق موتورهای جستجو و همان جستجوی واقعی بدست می آید . ( ۵۴ % ارزش بیشتر نسبت به متوسط ارزش مشتری )
و همین آمار در خصوص توییتر ، ۲۳ % کمتر از متوسط ارزش مشتری است .
دیاگرام زیر در خصوص ارزش مشتری بدست آمده از کانال های مختلف صحبت می کند ، توجه کنید که خط وسط متوسط ارزش مشتری است .

e2

در دیاگرام بالا منظور از CPC، Cost Per Clickیا همان تبلیغات کلیکی است . که به ازای هر بار کلیک از آگهی دهنده اعتبار کسر می شود . و یا به عبارتی ایشان به ازای هر کلیک کاربر مبلغی به سایتی که نمایش آگهی را برعهده دارد، پرداخت می کنند.
Affiliate، مفهوم وسیعی است، اما همین کافی است که یک نوع دلالی برای وب سایت است ، از طریق نمایش تبلیغ ، نمایش لینک و به نوعی ارجاع دادن مخاطب به وب سایت، و دریافت مبلغ به ازای عضویت ایشان ، خرید ، ویزیت ، و یا نمایش آگهی و… .
بازاریابی از طریق موتورهای جستجو در دنیا تحت عنوان SEM یا Search Engine Marketing شناخته شده است .

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی