آمار

مسئله این است : ایمیل ۴۰ برابر اثربخش تر از شبکه های اجتماعی

عنوان این مطلب ، خودم را هم متعجب کرد ، ایمیل ۴۰ برابر اثربخش تر از شبکه های اجتماعی است ، این آمار در گزارشی از مجموعه Mckinsey آمده است .
وقتی هر روز تعداد زیادی ایمیل تبلیغاتی به سوی اینباکس شما روانه می شود ، دلایل زیادی ندارد ، خیلی ساده است ، این فقط به یک دلیل است : جواب می دهد . طبق آمار سال ۲۰۱۳ ، ۹۱ درصد از مصرف کننده های آمریکایی ایمیل خود را در هر روز حداقل یکبار چک می کنند . این آمار واقعا بالاست ، یعنی ایمیل رسانه ایست که استفاده درست از آن واقعا جواب خواهد داد . چرا که راهی مستقیم به سوی مصرف کننده است ، این در حالیست که چنین اتفاقی در سایر رسانه ها به ندرت اتفاق می افتد . در همین گزارش آمار دیگری نیز به چشم می خورد : تعداد خرید های سریع ، در ایمیل ۳ برابر شبکه های اجتماعی است . و ارزش خرید انجام شده نیز ۱۷% بیشتر است .

نمودار زیر درصد جذب مشتری از راههای مختلف در کشور امریکا را نشان می دهد ، نکته ای که در این نمودار قابل تامل است ، درصد جذب از طریق ایمیل از سال ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۰ کاهش یافته است ، این در حالیست که در همین سال رشد قابلی توجهی در جذب از طریق موتورهای جستجو وجود داشته است .

 آمار جذب مشتری

نکته ی دیگری که در نمودار جالب به نظر می رسد ، رشد ایمیل در سالهای بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ می باشد ، یعنی جایی که اختلاف زیادی بین این راه ارتباطی و شبکه های اجتماعی ایجاد می شود . و از طرفی از سال ۲۰۱۲ تا آخر نیمه اول ۲۰۱۳ ، درصد جذب مشتری از طریق موتورهای جستجو در امریکا کاهش یافته است . اما همچنان این نرخ در خصوص ایمیل در حال افزایش بوده است .

هر زمان اینگونه مقالات را می نویسم ، ترسی به سراغم می آید که ایمیل های تبلیغاتی از در و دیوار ایمیلم بالا نروند ! ، باید این نکته را بارها و بارها تکرار کرد ، که همه ی این آمار ها برای ایمیل مارکتینگ می باشند و نه اسپم مارکتینگ ، و معنای ایمیل مارکتینگ این است که حتما ایمیل شما با کسب اجازه برای مخاطب ارسال شود . در این صورت است که اثربخشی لازم را خواهد داشت و در غیرآن ، نه تنها اثربخشی مناسبی نخواهد داشت ، بلکه به زیان نام تجاری شما خواهد بود .

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی