کلیک

در بازاریابی ایمیلی کلیک همه چیز نیست !

یکی از موضوعات چالش برانگیز ، ارزیابی اثربخشی بازاریابی ایمیلی است ، چرا که طبیعتا بر اساس میزان اثربخش آن می توان این شیوه بازاریابی را انتخاب و ادامه داد و یا اینکه کمرنگ تر کرد . در حال حاضر سرویس های ارسال ایمیل مانند iContact ، Mailchimp و … ، گزارشات مختلفی ارائه می دهند که ساده ترین آن ، تعداد کسانی است که ایمیل را باز کرده و افرادی است که بر روی لینک های داخل ایمیل کلیک کرده اند . آیا این موضوع همه ی اثربخشی بازاریابی ایمیلی را ثابت می کند ؟

نه ، در بازاریابی ایمیلی قطعا کلیک و بازکردن ایمیل همه چیز نیست ، میزان باز شدن ایمیل به دو موضوع بستگی دارد ، یک اینکه به مخاطبین موضوعی را ارسال نمایید که مورد علاقه آنها باشد و دوم اینکه ، موضوع ایمیل را طوری تدوین کنید که با برانگیختن حس کنجکاوی ایشان را وادار به کلیک کند .
توجه داشته باشید که میزان بازشدن بسیاری از ایمیل های اسپم بالاست ! اما اثربخشی آنها بسیار پایین است . در واقع باز کردن ایمیل و کلیک نقطه شروعی است برای یک فرآیند ، و یک سلسه کارهایی که مشتری انجام می دهد ، و با نظارت بر آن می توان نتیجه گرفت که این شیوه بازاریابی و یا همان ایمیل ارسال شده تا چه حدودی اثربخش بوده است .

آدرس اشتباه ندهید ! (من با مرکز شهر کاری ندارم ، می خوام برم تجریش …) – اهمیت Landing Page ها

دقیقا این کاری است که اکثر بازاریابان ایمیلی انجام می دهند ، وقتی ایمیلی را ارسال می کنند ، همه تصاویر و لینک های داخل ایمیل را به صفحه اصلی سایت خود وصل می کنند ، خوب ، کاربر جملات بالا را بصورت دیگری تکرار می کند ، ” من با مرکز شهر کاری ندارم ، می خوام برم تجریش …” موضوعی که در ایمیل مطرح کرده اید ، توجه کاربر را بخود جلب کرده است و باعث شده کلیک کند ، در حالی که به مرکز سایت هدایت شده است ، که باید به دنبال مطلب مورد نظر گشته تا آن را پیدا کند . اما ساده نباشید ، در اکثر موارد این کار را نمی کند ، و ضربدر خوش رنگ گوشه صفحه را در آغوش گرفته و از سایت خارج می شود .

کاربرد Landing Page ها یا صفحات مقصد یا صفحات فرود و یا همان Landing Page در این است که صفحه اختصاصی متناسب با هدفی که در بازاریابی ایمیلی بدنبال آن هستید ، طراحی کرده و کاربر را به همان صفحه هدایت کنید ، از این طریق می توانید رفتار کاربر را نیز در صفحه وارد شده در نظر گرفته و ارزیابی کنید . بطور مثال اگر ایمیل شما در خصوص شرایط خاص برای دانشجویان جهت ثبت نام در کنفرانس می باشد ، در Landing Page باید همین موضوع را محور قرار داده و صفحه ای متناسب با دانشجویان داشته باشید ، براحتی موارد مربوطه را دیده و از همان طریق نیز ثبت نام کنند . تعداد مراجعات ، و بخش هایی که در Landing Page دنبال می کنند ، سبب خواهد شد تا بتوانید اثربخشی ایمیل را اصولی تر دنبال کرده و از آن نتایج بهتری بگیرید . کاربران بیشتر کدام بخش را می بینند ؟ پس از رویت چه بخشی خارج می شوند ؟ و سوالاتی دیگر که می توانید پاسخ آنرا پیدا کنید .

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی