عنوان ایمیل

در عنوان ایمیل مارکتینگ ، فقط کلمات هستند و بس !

در بازاریابی اینترنتی ، ایمیل مارکتینگ نقش زیادی دارد ، در این مطلب به اهمیت عنوان ایمیل ، یا همان Subject می پردازیم .
در بازاریابی از طریق نامه های پستی ، نوشته ی روی پاکت (متن ، دستخط ، رنگ و …) ، نوع بسته بندی ، تصویر تمبر و … حائز اهمیت است ، چرا که اولین جایی که مخاطب میبیند ، بخش هایی است که به آن اشاره کردم ، اما در خصوص ایمیل ، این موارد چگونه است ؟ بسته بندی مناسب ؟ تصویر تمبر ؟ دستخط ؟ رنگ و … .
در نامه پستی ، پاکت نامه به تنهایی می تواند جذب مخاطب را انجام داده و باعث شود ، مخاطب نامه را باز کند ، دستخط زیبا و متفاوت نیز همینطور خواهد بود ، و سایر مواردی که به آنها اشاره کردیم ، هر کدام می توانند به نوعی سبب ترغیب مخاطب برای بازکردن نامه و مطالعه آن شوند . اما این داستان در ایمیل مارکتینگ ، داستانی متفاوت است ، چرا که در عنوان ایمیل ، هیچ کدام از موارد نمیتوانند به یاری کلمات بیایند .

در عنوان ایمیل مارکتینگ ، فقط کلمات هستند و بس !
این موضوع ، اهمیت انتخاب عنوان مناسب برای ایمیل را می رساند ، وقتی تنها ملاک ارزیابی کاربر کلمات هستند ، کار دشوار تر می شود ، البته وقتی بدانید که طبق آمار منتشر شده توسط business2community ، نزدیک به ۶۵ درصد از مردم ، دلیل بازکردن ایمیل های خود را عنوان می دانند ، کار دشوار و دشوار تر خواهد شد .
در عنوان ایمیل تا می توانید باید جلب توجه کنید ، البته نه به هر قیمتی ، اگر عنوان با متن سازگاری نداشته باشد ، صرفا اسپم ارسال کرده اید !
برای اینکار می توانید از روش های زیر استفاده کنید .

۱ ) انتخاب مخاطب : فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر ، شرایط فروش لپ تاپ بصورت شرایطی
این عنوان سبب می شود ، فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر احساس کنند ، موقعیتی خاص برای آنها وجود دارد و اگر از آن استفاده نکنند ، ضرر کرده اند . لذا باعث جلب توجه می شود .

۲ ) نوید آینده : رهایی از خشکی دستان شما در سرمای زمستان
شخصی که خشکی دست ، امانش نمی دهد ، این عنوان برای او فرشته ی نجاتی است که به سراغش آمده .

۳ ) ایجاد ترس : کار بیش از ۴ ساعت با کامپیوتر ، ۴۰ نزدیکتر به مرگ و یا صندلی مناسب کامپیوتر شما ، بهتر از صندلی انتظار دکتر است
این عنوان نیز ، با ایجاد ترس سبب باز کردن ایمیل می شود .

۴ ) ارائه اطلاعات کامل : با روزی یکساعت مطالعه متخصصی بی نظیر شوید .
ارائه یک جمله ی کامل که گاهی می تواند با آمار نیز همراه باشد ، سبب جلب توجه شده و مخاطب را به متن می کشاند .

۵ ) سوال تعجب برانگیز : کشورهای بزرگ دنیا ، با آلودگی هوا چه کرده اند ؟
این سوال بسیاری از مخاطبین است ، زمانی که این عنوان را برای خبرنامه مدیریت شهری انتخاب کردیم ، میزان باز شدن ایمیل در حدود ۱۵% افزایش یافت .

در خصوص عناوین جذاب در مقالات آینده بیشتر صحبت خواهم کرد .

2 دیدگاه On در عنوان ایمیل مارکتینگ ، فقط کلمات هستند و بس !

  • با سلام خیلی خوب بود اطلاعاتتون اما کوتاه بود
    یه راهنمایی میخواستم ازتون
    برای یه شرکت تبلیغاتی چه چیزهایی مد نظر هست تو موضوع؟یه شرکت تبلیغاتی که قراره برای سایر شرکت ها به صورت رایگان یا پولی تبلیغات کنه!! ممنون میشم از راهنماییتون

    • سلام دوست عزیز
      حققتش توی کامنت خیلی سخته درباره چنین موضوعی صحبت کردن، چرا که جزئیات زیادی نیاز است، لطفا با تلفن همراه من تماس بگیرید تا صحبتی داشته باشیم

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی