Website Link

لینک هم لینک های قدیم – اصلاح نگاه به Seo

زمانی شرکت ها در جستجوی فرد و یا مجموعه ای مناسب برای طراحی وب سایت بودند و امروزه این دغدغه کمتر و کمتر شده است ، و به دنبال مجموعه ای برای بهبود وضعیت وب سایتشان و یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشند . چرا که رقابت بر سر این است که کجای این دنیای پهناور قرار گرفته اید ، در کوچه پس کوچه های اینترنت یا در خیابان اصلی و بر خیابان ؟

اما از آنجایی که جذابیت راه میانبر ها ، سنجش مزایا و معایب را کمرنگ می کند ، فارغ از اثربخشی بلند مدت به دنبال سریعترین روش برای بهبود وضعیت وب سایت می رویم ، آگهی های رنگارنگی که دم از بهبود وضعیت سایت و سرازیر شدن مخاطبین به وب سایت می زنند ، جلب توجه کرده و کلیک می کنیم ،( در یک ماه رتبه سایت شما در گوگل به ۴ خواهد رسید ، و یا اینکه روزانه ۲۰ هزار مخاطب داشته باشید و … ) غافل از اینکه این ترفندها و کلک ها برای گوگل پنهان نیست و دیر یا زود گرفتار Google Penalty خواهیم شد .

SEO و یا بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر را بیشتر زرنگی می دانیم و به دنبال شگردها و ترفندها هستیم ، در حالی که کافیست سلسله کارهایی را به درستی انجام دهیم ، و در صدر گوگل قرار گیریم ، سلسله کارهایی که برای اعتبار بخشیدن به وب سایت بسیار منطقی است ، این صحبت ها در جهت انکار SEO و روش ها و شیوه های آن نیست ، بلکه در جهت اثبات این مهم است که گوگل به دنبال معرفی سایت های معتبرتر به جستجو کننده هاست ، همین . پس کافیست معتبر تر شویم .

تبلیغ در سایت های آگهی فایده ای ندارد !

مواردی که برای بهبود وضعیت سایت بر روی آن مانور زیادی انجام می شود ، Backlink ها هستند ، به زبان ساده تر صاحبین سایت ها گمان می کنند اگر ۱۰ وب سایت به آنها لینک بدهند وضعیت آنها خوب می شود ، و یا اینکه بصورت مداوم در سایت های تبلیغاتی ثبت نام می کنند و لینک وب سایت خود را در متن آگهی درج می کنند تا رتبه بهتری کسب نمایند ، اما اینطور نیست ، چند سال پیش این معیار کمک کننده بود ، لینک هم لینک های قدیم . تنها و تنها لینکی برای رتبه و جایگاه وب سایت مفید است که از یک وب سایت با رتبه و جایگاه مناسب باشد . سایت هایی که تعداد بازدیدکننده مناسب ، و دسترسی راحت تری برای مخاطب از طریق موتورهای جستجو دارند ، پس با این حساب سایت های تبلیغات آنلاین باید محل مناسبی باشند ، چرا که این دو ویژگی را شامل می شوند ، اما نکته اینجاست که برعکس این ماجرا نیز صادق است ، یعنی اگر یک سایت معتبر به سایتی کم ارزش لینک برقرار کند ، جایگاهش کاسته خواهد شد . به همین دلیل و ترس از جریمه های در نظر گرفته شده توسط گوگل ، سبب شده است که اکثر سایت های آگهی ، از تگ No follow استفاده کنند . این تگ به روبات های گوگل بیان می کند ، که این لینک را من تایید نمی کنم ، و طبیعتا در رتبه سایت تاثیری نخواهد داشت .

مجددا تکرار می کنم ، لینک صرفا از سایت های معتبر به وب سایت شما اثرگذار خواهد بود ، آنهم به شرطی که با تگ no follow همراه نباشد .

اما سوال اینجاست که برای اعتبار بخشیدن به وب سایت چه کنیم ؟ در الگوریتم جدید گوگل ، صحبت از اهمیت بسیار زیاد محتوا می شود ، برای گوگل چیزی به اندازه محتوا دارای اهمیت نمی باشد ، اما هر محتوایی نه ! محتوایی که غیر کپی باشد ، محتوایی که توسط شما تولید و در وب منتشر شود . محتوای کپی گاها رتبه را کاهش خواهد داد و اثر مثبتی در جایگاه سایت نخواهد داشت . علاوه بر آن لازم است محتوا غیر تکراری هم باشد ، منظور از محتوای غیر تکراری این است که در بخش های مختلف وب سایت تکرار نشده باشد ، بطور مثال در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی برای مدل های مختلف از یک برند محصول ، توضیح ثابتی در پایان هر محصول درج می گردد ، این مورد سبب کاهش جایگاه می شود ، در فروشگاه های اینترنتی نیز می توان با بیان توضیحاتی در خصوص کالا ، مزایا و معایب و سایر موارد محتوای خاص ، غیر کپی و غیر تکراری تولید نمود .

لغات کلیدی یا اسم فامیل ؟

بسیاری از صاحبین وب سایت ها برای آنکه مخاطبین بیشتری جذب کنند ، تا می توانند لغات کلیدی بیشتری برای صفحات تعریف می کنند ، این در حالی است که لغات غیر مرتبط ، لغات تکراری و … باعث کاهش جایگاه خواهد شد ، لغات کلیدی با اسم فامیل متفاوت است و نیازی نداریم که برای یک مطلب با موضوع زمستان ، واژه های کلیدی را پشت سر هم ردیف کنیم : زمستان سرد ، زمستان برفی ، زمستان خنک ، زمستان متفاوت و …

محتوای غنی تر ، سایت مفیدتر

چنانچه محتوای شما بروز باشد ، بقول گوگل ارزش Share کردن را خواهد داشت ، یکی از مواردی که غنی بودن مطلب شما را به گوگل اثبات خواهد کرد و یا در راه اثبات کمک کننده خواهد بود ، Share کردن مطلب در شبکه های اجتماعی ، بویژه Google Plus خواهد بود ، به همین دلیل است که سایت های معتبر زیادی از این امکان در انتهای مطالب خود استفاده می کنند .

مطلب آن است که آهسته و پیوسته رود …

اگر قرار است ۴ مطلب بصورت ماهانه در وب سایت خود قرار دهید ، بهتر است بصورت پیوست و مثلا هفته ای ۱ مطلب درج گردد ، تا اینکه همه مطالب را یک روز منتشر نمایید . بروز رسانی مستمر با ریتمی مشخص یکی دیگر از علائمی است که گوگل وب سایت شما را معتبر ارزیابی می کند .

روبات های گوگل پولی برای خرج کردن ندارند .

در یکی از ویدیو های مربوط به SEO ، سخنران صحبت جالبی را مطرح کرد ، در بهترین حالت اینکه بتوانید گوگل را فریب داده و جایگاه مناسبی کسب کنید . و این فریب کاری را با صفحات و مطالب کاذب ایجاد کرده و مخاطب را به وب سایت خود بکشانید ، اما مخاطب بعد از اینکه به دلیل محتوای غیر مرتبط به وب سایت شما بیاید ، هرگز باز نخواهد گشت . فراموش نکنید ، این مخاطب است که در جیبش پولی برای خرج کردن دارد ، روبات های گوگل پولی برای اینکار ندارند !

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی