خطر داعش تخصصی در بازاریابی محتوایی …

داعش تخصصی در بازاریابی محتوایی

این روزها با پدیده‌ای در بازاریابی محتوایی روبرو هستیم که اسم آنرا “داعش تخصصی” گذاشته‌ام. پدیده‌ای که چندان هم جدید نیست، قبل از آن در برندینگ، بازاریابی، فرهنگ سازمانی و سایر موضوعاتی که به نوعی با “تفکر طراحی” مرتبط بوده‌اند نیز، دیده شده است.

ادامه مطالب

بازیافت محتوا به روش تفکیک از مبدا

بازیافت محتوا

بازیافت را می‌توانیم از نگاهی بالاتر نگاه کنیم، کلمه Reduce یا کاهش دادن کمک می‌کند تا جهت درستی را برویم، کاهش دادن انرژی، کاهش دادن زمان و …، برای این کاهش دادن‌ها دو روش کلی را می‌توانیم انتخاب کنیم، Recycle و UpCycle. بازیافت و بازمحصول. البته احتمالا کلمه بازمحصول معادل درستی برای واژه Upcycle نباشد اما احساس می‌کنم برای بخاطر سپاری مفهوم آن خیلی هم بی‌ارتباط نیست.

ادامه مطالب

کپی‌رایترها کلمات را نمی‌نویسند، طراحی می‌کنند

کارگاه کپی رایتینگ

انتخاب کلمات، جمله‌نویسی‌ها و … تنها یک بخش از کپی‌رایتینگ یا اثربخش‌نویسی هستند، برای اثربخش‌نویسی لازم است مفهوم یا Concept را استخراج کنیم، بعد به سراغ کلمات برویم، برای کوتاه‌نویسی از کلمات دنباله‌دار و کلمات در سایه استفاده کنیم، و بعد بر روی استایل نوشته خود کار کرده و لحن و صدایی که در محتوای خود استفاده کرده‌ایم را اصلاح کنیم.

ادامه مطالب

بازاریابی محتوایی مخاطب زنده میخواهد

مخاطب در بازاریابی محتوایی

مخاطب شبیه این نمادهای انسانی که ترسیم می‌کنیم نیست، شبیه کلمات کلیدی دانشجو، ۲۵ ساله و دارای درآمد متوسط هم نیست، مخاطب هر روز زندگی می‌کند، کار میکند، دغدغه‌های ذهنی داشته و برای حل مشکلاتش تلاش می‌کند، می‌توانیم مخاطب را خطی، بدون حرکت و بدون جان تصور کنیم، و میتوانیم در برنامه‌ریزی بازاریابی محتوایی مخاطبی زنده را تجسم کنیم که هر روز از حالش باخبریم … وقتی سوال می‌کنم مخاطب کسب و کار شما چه کسی است؟ افراد زیادی هستند که تازه به مخاطب فکر میکنند و در همان لحظه با توجه به تجربه‌ای که دارند کلمات کلیدی را پشت سر هم بعنوان مخاطب معرفی می‌کنند، که چیزی شبیه این جمله می‌شود: دانشجویان ۱۸ تا ۲۵ ساله که درآمد متوسطی دارند و در تهران زندگی می‌کنند.

ادامه مطالب

جای خالی نوشته های پشت عکس در اینستاگرام

پشت عکس های اینستاگرام

اینستاگرام وارد روزمرگی زندگی شد و به طرز جالب یا بهتر است بگویم عجیبی رفتار عکس انداختن با موبایل را شکل داد، تحلیل های مختلفی از چرایی شکل گیری اینستاگرام کرده‌اند، اینستاگرام در فضای مناسب و زمان درستی ورود کرد و توانست خلاء هنرنمایی و خود ابرازی کاربران موبایل را پرکند … اینستاگرام به نوعی پاسخگوی نیاز همیشه سرکوب شده خاطره نویسی است، و امروز با بی حوصلگی کاربر هم سازگار است، نیازی به نوشتن و زمان زیادی نیست، یک عکس و در بهترین حالت چندخطی نوشته و دکمه ای که بار ارسال کردن را بر دوش میکشد.

ادامه مطالب

سرآشپز محتوا برای وب سایت

سرآشپز محتوا

وب سایت های خوشمزه، بی مزه و بد مزه وب سایت هایی که معمولا به آنها سر میزنید را در ذهن خود مرور کنید، چرا به آنها سر می زنید؟ اگردلیل شما چیزی شبیه این است که فلان وب سایت اطلاعاتی درباره جدیدترین های فناوری اطلاعات در اختیارتان قرار میدهد، سوال دیگری از شما می پرسم، وب سایت دیگری نیست که چنین اطلاعاتی را ارائه کند؟ پس چرا آن وب سایت خاص را برای در جریان بودن انتخاب کرده اید؟

ادامه مطالب

شبکه های اجتماعی KFC را سرخ کردند

kfc

چند روز پیش شخصی بنام Devorise Dixon پستی در فیس بوکش منتشر می کند : “فست فود نخورید، من دیروز به KFC رفتم و یه مرغ ۳ تیکه سفارش دادم، یکی از تکه ها خیلی سفت و مثل لاستیک بود، همین باعث شد که بیشتر بهش دقت کنم، وقتی بیشتر دقت کردم دیدم شکلش شبیه یک موشه و تازه دم هم داره و …”

ادامه مطالب

محتواهایی از جنس بازیافت شدنی !

محتوای قابل بازیافت

محتواهای زیادی تولید میشه، گاها با زحمت زیاد، و اونطوری که انتظار داریم خواننده ای نداره، هزینه تولید محتوای ارزشمند بالا رفته و دغدغه ارائه دهنده های محتوا بیشتر و بیشتر شده

ادامه مطالب

به یک انگشت اضافه برای کار کردن با نسخه موبایل وب سایت نیازمندیم

استراتژی محتوا

(تجربه کاربری برای ارائه محتوا در نسخه موبایل) فکر می کنم خسته کننده شده اگر از آمار عجیب و غریب و سرعت زیاد رشد استفاده از تلفن های هوشمند بخوام بگم و اینکه خیلی مهمه وب سایت ها درست در تلفن همراه نمایش داده بشوند . و احتمالا آمار و اطلاعات شما که به سراغ این مطلب اومدین در این خصوص باید بروز تر از من باشه .

ادامه مطالب

اگر تو “لئوناردو دی کاپریو” هستی لایک کن

اگر تو دیکاپریو هستی لایک کن

بیش از دو هزار نفری که “لئوناردو دی کاپریو” نیستند، لایک کردن، اما اگر تو “لئوناردو دی کاپریو” هستی لایک کن، عجیب به نظر میرسه! از مقدمه گویی خیلی خوشم نمیاد اما اجازه میخوام برای این مطلب خیلی کم مقدمه بگم

ادامه مطالب

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی