وایبر و دوستان

وایبر و دوستان با محتوا چه کرده اند؟

زمان زیادی نیست که وایبر روی گوشی ها انقدر همه گیر شده، البته منظورم از وایبر، سایر دوستان این اپلیکیشن هم هست، مثل تلگرام، واتس اپ و … ، افرادی که کار کردن با تلفن هوشمند را به درستی بلد نیستند  اما با وایبر به خوبی کار می کنند، از اینترنت تا قبل از وایبر هیچ استفاده ای نکرده بودند، اما امروز روی موبایلشون GPRS فعال کردند و در وایبر حضور فعال دارند

جذاب ها دیده می شوند:
در این مطلب صحبتم در خصوص خوبی یا بدی وایبر و دوستان نیست، که قطعا حسن ها و معایبی دارند، موضوع صحبت من کاری است که وایبر و دوستان با محتوا کرده اند، چند وقت است ایمیلی برای شما فوروارد نشده؟ منظورم ایمیل هایی با عنوانهایی شبیه این عنوان است : “جشنواره گل در ژاپن” یا شاید این عنوان “فیلم تبلیغاتی کوکاکولا” ، اگر برایتان هنوز چندتایی می آید، چه تعداد از آنها تکراری است؟ شما آنرا برای عده ی دیگری فوروارد می کنید؟ نه ! برای اینکه بارها و بارها در وایبر و دوستان دیده اید و برای هرکس که میخواستید هم براحتی فرستاده اید.

پس وایبر و دوستان جذاب ها را سریعتر از آن چیزی که تصور کنیم دست به دست می کنند و همه را خبر می کنند، کسب و کارها به سختی می توانند مطلبی جذاب عرضه کنند  و آرزو کنند شاید دست به دست شود ، حتی آرزومند باشند که شاید دیده شوند .

فیس بوک سخت شد:
وایبر و دوستان آنقدر راحت هستند که فیس بوک سخت شد، پروسه فیلم و عکس گذاشتن در فیس بوک رو با وایبر مقایسه کنید، (البته در این مورد واتس اپ بهتر است)، ده ها گروه با صدها دوست مختلف شما رو در جریان همه چیز میذاره و شاید خیلی نیازی به سر زدن به فیس بوک نداشته باشید.

البته که فیس بوک جایگاه خاصی  داره و شبکه های اجتماعی موبایلی هنوز جایگزین تمام و کمالش نشده، اما راحتی استفاده توقع مخاطب رو بالا میبره.

مطالب بی اعتبار:
وقتی من مطلبی رو درباره یه بیماری که از سیب منتقل میشه برای شما ایمیل میکنم، اگر مثل من اهل سرچ باشید، سریع یه جستجوی کوچیک میکنید و صحت مطلب رو چک میکنید، اما در وایبر این اتفاق نمیفته، مطالب بی اعتبار دست به دست میشن و خیلی سریع به یک شایعه سراسری تبدیل میشن . این شایعه ها خیلی وقتا راجع به پیام های سلامتیه و امان از وقتی که دامنگیر شرکت ها و اشخاص میشه .

البته همین بخش مطالب بی اعتبارش باعث شده که تبلیغات وایبری آنچنان که فکر میشد، استقبال نشد و اکثرشون بدون نتیجه باقی می مانند

مطالب کوتاه :
وایبر و دوستان، مخاطب رو بازهم مثل اینستاگرام و توییتر و … به خوندن متن های کوتاه و دیدن تصاویر عادت میده، البته این موضوع رو میشه از ۲ دید تعبیر کرد، یک اینکه مخاطب متن های کوتاه رو جذاب میبینه و مایله این چنین متن هایی رو بخونه و دوم اینکه از مطالب سطحی خسته میشه و معنی مطالب عمیق رو در طولانی بودن مطالب میبینه که البته من به شخصه هر دو تاثیر رو در افراد مختلف و در موضوعات متفاوت حس می کنم

بطور کل وایبر و دوستان، جذاب ها رو خیلی سریع به دست مخاطبین میرسونه، ارتباطات رو حداقل بصورت سطحی آنقدر وسیع کرده که وقتی مخاطب یک چیزی رو کشف می کنه (Discover) ، به سرعت هم می تونه راجع به اون با بقیه بحث کنه (Discussion)، این کشف میتونه یه جاذبه توریستی در یک کشور دور باشه، و میتونه صحبت در خصوص محصول جدید فلان کارخونه بوده باشه.
مخاطب فقط تماشاچی نیست، اطلاع رسانی میکنه، با دیگران مطرح میکنه و دلایلش رو آنقدر تکرار میکنه و وسعت میبخشه که براحتی روی یک محصول یا شرکت یا یک شخص یا حتی عقیده تاثیر میذاره .

2 دیدگاه On وایبر و دوستان با محتوا چه کرده اند؟

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی