عنوان ایمیل

برای ایمیل ، موضوعی بنویسید که باز شود ، همین !

طبق برخی از تخمین‌ها، بیش از ۱۴۴ میلیارد ایمیل هر روزه ارسال می‌شود و برخی اوقات به نظر می‌رسد که هر یک از آنها در صندوق ورودی ایمیل شما فرود می‌آیند.

همه‌ی ما می‌دانیم که در معرض هجوم بمباران با پیام‌های ایمیل هستیم- که همه‌ی این ایمیل‌ها برای جلب توجه ما در طی یک روز پر مشغله رقابت می‌کنند.
این وظیفه‌ی شماست که عنوان ایمیل خود را به گونه ای بنویسید که در همان ابتدا حذف نشود ، بکارگیری تجربه‌ی خودتان به عنوان دریافت کننده‌ی ایمیل ایده‌ی خوبی است تا به شما در  شناسایی موضوع مناسب کمک کند. چه چیزی توجه شما را جلب می‌کند؟ چطور تصمیم می‌گیرید که کدام ایمیل‌ها را بدون باز کردن به سطل زباله منتقل کنید و کدام ایمیل را بخوانید؟

مطالعات علمی به شما می‌گوید که کدام کلمات بیشترین تکرار را در گروه ایمیل‌های موفق دارد و این اطلاعات مفیدی هست. اما در ایجاد یک موضوع مناسب و ترغیب کننده، یک استراتژی ساده خیلی خوب کار می‌کند.
در اینجا، برخی از نکاتی را که به شما کمک می‌کند تا نرخ بازگشایی ایمیل را بهبود دهید، بیان می کنیم :
آن را خلاصه کنید: وقتی مشتریان صندوق ورودی خود را بررسی می‌کنند، یک موضوع کوتاه و برنده در تسخیر چشم موفق‌تر از یک خط طولانی‌تر است. در صورت امکان، بهتر است موضوع را به اندازه‌ی کافی کوتاه کنیم تا به صورت یک خط روی یک صفحه‌ی دستگاه کوچک‌تر مانند یک گوشی هوشمند یا تبلت ظاهر شود. پس آن را کوتاه و شیرین کنید تا نرخ بازگشایی را بهبود دهید.

فضای با ارزش خود را به هدر ندهید: یک خط موضوع، فضای زیادی نمی‌خواهد، پس کلمات را بشمرید. فضا را با کلماتی (مثل «سلام») که ارزش زیادی به پیام شما نمی‌افزید هدر ندهید. وقتی خط موضوع خود را نوشتید، هر کلمه را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که ارزشی به موضوع افزوده است( از دیدگاه اطلاعات ارائه دهنده یا ترغیب خواننده در باز کردن ایمیل.)

خاص باشید: وقتی خوانندگان پیام‌های جدید در صندوق خود را باز می‌کنند، معمولاً در پاسخگویی به پیام‌های ضروری عجله دارند یا می‌خواهند سریع‌تر به سراغ کار بعدی روز پرمشغله‌ی خود بروند. در چنین وضعیتی، حوصله‌ی زیادی برای این کار ندارند. سریع سه سراغ اصل مطلب رفته و در خط موضوع بگویید پیام در چه مورد است.

ایمیل خود را قابل جستجو کنید: در واقع اینکه خواننده‌ی شما وقت کافی برای تمرکز روی پیام شما در اولین مرتبه‌ی دیدن آن را ندارد، فرصت خوبی است، پس راه برگشت به پیامتان را در مواقعی که زمان بیشتری دارد آسان کنید. اگر خط موضوع را برای خوانندگان قابل جستجو کنید تا به راحتی آن را پیدا کنند، شانس بهتری در بازدید مجدد از ایمیل خود را خواهید داشت، حتی اگر دفعه‌ی اول وقت کافی نداشته باشند.

راهی برای تماس در ایمیل خود بگذارید: اطمینان حاصل کنید که موضوع شما، به خواننده می‌گوید برای بهره بردن از پیام چه کاری انجام دهد- از یک سایت دیدن کند، با شماره‌ای تماس بگیرد یا فقط پیام را بخواند. یک خط کوتاه که ارزش ایمیل شما را مشخص می‌کند مؤثر خواهد بود، پس درباره‌ی آنچه برای خواننده است فکر کنید و سعی کنید آن را از طریق موضوع منتقل کنید.

نگرانی ایجاد نکنید: درست است که می‌خواهید خوانندگان سریعتر اقدام کنند، اما تعادل در تماس و احترام به وقت آنها مهم است. خطوط موضوعی که شامل جملات «سریع‌تر تماس بگیرید» هستند، می‌توانند گستاخی به شمار بیایند. افزودن “FYI” یا «نیازی به پاسخ نیست» می‌توانند فشار را کم کرده و هنوز نشان دهنده‌ی آن باشند که پیام حاوی اطلاعات ارزشمندی است.

نام شرکت خود را نیز قرار دهید: خوانندگان تمایل به باز کردن ایمیلی دارند که می‌دانند از چه کسی است یا ارزش سازمان ارسال کننده را می‌دانند. اگر هنوز رابطه‌ی خوبی با خواننده دارید، قرار دادن نام شرکت خیلی مهم است.

ایمیل‌ها، راه ارتباط با تجارت هستند. مسئله، خود ایمیل نیست، بلکه یافتن راهی برای جداسازی ایمیل‌های غیر ضروری و آزار دهنده از ایمیل‌های مهم است. راه‌هایی برای رفتار با ایمیل های ورودی وجود دارد و هر شخصی نیاز به یک استراتژی خوب دارد. چالش شما به عنوان یک بازاریاب ایمیل، تضمین این است که پیام شما برش خواهد د اشت .
اگر شما یک مشتری ایمیل یا توسعه‌دهنده‌ی گروه ایمیل هستید، یک گام به عقب برگشته و در مورد آنچه شما را به عنوان خواننده تحریک می‌کند فکر کنید. بهتر است به پیام‌هایی پاسخ دهید که کوتاه هستند و سریعاً به سراغ اصل مطلب می‌روند. می‌خواهید بدانید چرا باید آن پیام را باز کنید- در آن چه چیزی برای شماست. می‌خواهید بدانید ایمیل از طرف چه کسی است و چگونه می‌تواند به شما کمک کند.
پس یک موضوعی بنویسید که باز شود… و احتمالاً یک پاسخ خوب دریافت کنید.

2 دیدگاه On برای ایمیل ، موضوعی بنویسید که باز شود ، همین !

پاسخ دادن:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

فوتر سایت

نوارکناری لغزنده

درباره من

درباره من

وقتی محتوایی به مخاطب ارائه میشه، تصمیم میگیره با شما خداحافظی (Goodbye) کنه یا اینکه خریدار (GoodBuy) محتوای شما باشه، یک کلمه رو به ارزش کلمه قبل خریداری کنه و تا پایان محتوا همراه شما باشه، یا … به نظر من ارائه محتوا و کپی رایتینگ تفاوت ۲ واژه Goodbye و GoodBuy است.

شبکه های اجتماعی